Konum ve Adres Bulucu

Konumdan Adres Bulma
Konum ve Adres Bulma

Bu makalemde Google Maps API’si ile yazdığım Konum ve Adres Bulucu aracının kullanımından bahsedeceğim.Konum ve Adres Bulucu Nedir?

Konum ve Adres Bulucu Google Maps Api’si kullanılarak hazırlanmış Telefon, Tablet veya Bilgisayarınızdan konumunuzu, konumunuzun adresini veya istediğiniz bir noktanın adresini bulmaya yarayan bir araçtır.

Konumdan Adres Bulma Nasıl Kullanılır?

Konum ve Adres Bulucu sayfasını açın. Tarayıcı sizden konum bilgisi isteyecek. İsteğe İzin ver butonuna tıklayarak izin verin. Kırmızı pin bulunduğunuz noktada konumlanacaktır. Açık Adresi Göster linkine tıklayarak bulunduğunuz konumun adresini öğrenmiş olursunuz.

Haritada ki Herhangi Bir Noktanın Adresini Nasıl Bulurum?

Aracın adres bulma sayfasında Kırmızı renkli pini mouse ile sürükleyerek istediğiniz noktanın açık adresini alabilirsiniz. Sol alt kısımda bulunan arama çubuğundan da yararlanabilirsiniz.

“Konum ve Adres Bulucu” için 3 yorum

  1. Merhaba, yazılımını şimdi gördüm denedim çok mantıklı bir proje elinize sağlık. Ancak Erzurum için denedim genellikle eksik bilgi veriyor. Bu muhtemelen sizden kaynaklı değil google dan kaynaklı. Söyleme sebebim bilginiz olsun. Eğer bunu geliştirebilirseniz sizin için de muhteşem bir çalışma olmuş olur. Tekrar elinize sağlık, başarılar dileirm

    1. Erzurum aşkale için de adres ögrenemiyorum yandex ayrı veriyor google ayrı veriyor hangisinin mahalesi doğru işin yoksa pazartesini bekle ki belediyeye gidesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir