Skew – Ücretsiz Web Sitesi Tasarımı

Bu ve bundandan sonra Ücretsiz Web Sitesi Tasarımı başlığı ile yaptığım bazı işleri paylaşacağım. İlk olarak Skew adını verdiğim temayı beğeninize sunuyorum. Tek sayfadan oluşan bu tema mobil uyumlu ve oldukça küçük boyutlarda aynı zamanda düzenlemesi bir o kadar kolay. Okumaya devam et “Skew – Ücretsiz Web Sitesi Tasarımı”

Web Tasarımı Başlangıç Kiti

Web Tasarımı Başlangıç Kiti

Bir web sitesi hazırlamak istiyorsanız ve nasıl bir tasarıma sahip olması konusunda kafanız karışıksa. Google’un hazırladığı ve 2015 yılında sessiz sedasız kullanıcıların kullanımına açtığı bir kit var. Bir yerlerden başlamak için eksiksiz bir paket. Okumaya devam et “Web Tasarımı Başlangıç Kiti”

reCAPTCHA Kullanımı

recaptcha kullanımı

reCAPTCHA Kullanımı sizi büyük bir dertten, spamdan kurtarır. Spam eskiden internet aleminin sabıkası en kabarık suçlusuydu. Fakat Google’ın geliştirdiği reCAPTCHA sistemi formlarınızda spamdan kurtulmamızı sağladı.
Okumaya devam et “reCAPTCHA Kullanımı”

Web Sitesi Renk Uyumu

Renk uyumu konusunda bir fikre varamıyorsanız. Konuyla alakalı fikir sahibi değilseniz. İşte size işinizi kolaylaştıcak bir video ders.

Videodaki site: Eski adı ile color scheme designer
yeni adıyla http://paletton.com/
bu site sizin için hangi rengi kullandığınızda hangi tonu kullanmanız gerektiğini veriyor.

Jquery Karakter Saydırma Nasıl Yapılır?

JQuery Karakter Saydırma

Bu yazımda Jquery karakter saydırma konusunu örneklerle anlatacağım. Örneklere geçmeden önce konuyu iki ana başlıkta anlatacağım ilki standart karakter saydırma (1 2 3 4 …) ikicisi ise verilen sayıdan geri saydırma. Okumaya devam et “Jquery Karakter Saydırma Nasıl Yapılır?”